Jak zwiększyć ilość pamięci w telefonie? Oto kilka praktycznych sztuczek

Mimo wszystko, jeżeli on występuje, warto z niego skorzystać. Najłatwiejszy sposób na rozszerzenie pamięci smartfona – gdy jest mało miejsca w telefonie – to właśnie karta SD. Takie akcesorium nie kosztuje wiele, a można nawet kilkukrotnie zwiększyć dostępne, wolne miejsce.

  • Jeśli chcesz otrzymywać dopasowane do Ciebie treści, zaznacz poniższą zgodę.
  • Zresztą z jej pomocny możesz korzystać nie tylko w przypadku smartfona.
  • Dzisiejsze aparaty mogą wykonywać fotki w rozdzielczości przekraczającej kilkadziesiąt megapikseli…
  • Po drugie, w przypadku awarii smartfonu, często pierwszym krokiem serwisantów jest sformatowanie pamięci wewnętrznej.

Warto więc co jakiś czas przeglądać zapisane pliki, usuwać niepotrzebne lub przenosić ich nadmiar na przykład do komputera, tym samym zwalniając dostępną pamięć telefonu. Kiedy już taką kartę pamięci mamy zainstalowaną, warto przenieść na nią wszystkie nasze pliki. Bardzo możliwe, że telefon sam to zaproponuje zaraz po jej włożeniu, ale jeśli nie, trzeba będzie to zrobić ręcznie. Następnie wejdźmy w Ustawienia, ustawienia pamięci oraz Karta SD. Dzięki temu karta SD będzie traktowana jako standardowy nośnik danych. W systemie Android wiele możliwości daje wspomniana już zakładka „Pielęgnacja urządzenia”.

Wykorzystaj do tego zwykły kabel USB lub Bluetooth – skopiuj wybrane dokumenty, a po przeniesieniu skasuj je z pamięci wewnętrznej telefonu. O plikach wideo, plikach muzycznych i aplikacjach do streamingu było już nie raz. Warto korzystać z takich aplikacji aby nie gromadzić w pamięci masowej filmów czy piosenek, srebrne i złote rakiety od kilku lat maksim które zajmują dużo miejsca. Należy pamiętać aby regularnie czyścić pamięć podręczną tych programów. Najpopularniejsze usługi oferujące muzykę na żądanie to Spotify, Tidal, Deezer, Apple Music. W przypadku filmów i seriali warto zwrócić uwagę na takie pozycje jak Netflix, HBO GO, Player, ipla, Apple TV+.

Tak jest w przypadku iPhone’ów i niektórych smartfonów z Androidem, na przykład Samsunga Galaxy S21. Współczesne smartfony potrafią nagrywać filmy w dużych rozdzielczościach, co przekłada się na ilość zajmowanego przez nie miejsca. W przypadku zdjęć pamięci oszczędzić można nieco mniej niż w przypadku filmów.

Jak zwiększyć pamięć w telefonie?

Nawet czterokrotna oszczędność miejsca kosztem jakości, to przy niektórych zdjęciach żadne ustępstwo, a korzyść znaczna. Po jakimś czasie wystarczy wyczyścić tylko te, które trzymają wodę w organizmie, by telefon odetchnął. Warto zdecydować się na ich pobranie, aby zaoszczędzić pamięć w telefonie. Warto też czyścić pamięć podręczną przeglądarki internetowej. Poniżej podpowiadamy, jak rozpocząć przeniesienie aplikacji na kartę – Android umożliwia zrobienie tego w dosłownie kilka chwil.

Aplikacje puchną, choć nie robią wieczornych wycieczek do lodówki. Po prostu zostały tak zaprojektowane, by najczęściej używane informacje jak zacząć na giełdzie dla kobiet mieć pod ręką. Miejsce w telefonie zajmuje instalacja aplikacji, dane i pliki użytkownika w niej zapisane oraz pamięć podręczna.

Po drugie, w przypadku awarii smartfonu, często pierwszym krokiem serwisantów jest sformatowanie pamięci wewnętrznej. Opcję automatycznego zapisu zdjęć na karcie pamięci znajdziecie w ustawieniach aplikacji Aparat. W każdym smartfonie znajduje się określonej wielkości pamięć wewnętrzna telefonu. Nazywamy w ten sposób ilość wolnej przestrzeni, która umożliwia przechowywanie na urządzeniu różnego rodzaju danych, np. Im więcej pamięci określanej w gigabajtach (GB), tym więcej informacji można zapisać.

Zapisywane są w niej pliki, które otwierane są podczas korzystania z aplikacji, na przykład przeglądane w portalach społecznościowych zdjęcia. Często zdarza się, że możliwość wyczyszczenia pamięci podręcznej znajduje się w opcjach danej aplikacji. Obecne smartfony usd ientowności wyższe, akcje mieszane,opa odzyskuje siły wyposażone są w dość pojemne pamięci wewnętrzne. Jednak wciąż sporo osób napotyka problemy ze zbyt małą ilością miejsca w telefonie. Ile by go nie było, po jakimś czasie od zakupu nowego urządzenia nie mamy gdzie instalować nowych gier i aplikacji.

Zwolnij miejsce

Jeżeli w urządzeniu będzie mało wolnej wewnętrznej pamięci, wtedy stracisz możliwość zapisywania nowych zdjęć, filmów i innych plików, a także instalowania aplikacji. Niczego nie pobierzesz z internetu, nie nagrasz filmu ani nie zrobisz zdjęcia za pomocą aparatu. Zarazem korzystanie ze sprzętu stanie się uciążliwe – programy będą się długo otwierać, telefon może się zawieszać, a także zaczną się pojawiać alerty o przepełnionej pamięci. Może ponadto nie być możliwe zaktualizowanie programu antywirusowego czy systemu operacyjnego do nowszej wersji, co znacząco obniży bezpieczeństwo korzystania z telefonu.

Jak wyczyścić pamięć aplikacji w telefonie?

Rootowanie telefonu to zaawansowana czynność, a często może wiązać się z utratą gwarancji. Jeżeli jednak żadne próby przyspieszenia telefonu nie działają, to możesz spróbować wymienić system na inny. Aby to zrobić, potrzebujesz dostępu do opcji programistycznych. Jeśli nie masz, to wejdź w Ustawienia → Informacja o telefonie i kilka razy kliknij „Numer kompilacji” – po chwili opcje deweloperskie zostaną aktywowane. Ostatnim słusznym rozwiązaniem może być zmniejszenie rozdzielczości wykonywanych zdjęć.

Warto zauważyć, że producenci smartfonów udostępniają dedykowane rozwiązania, jeśli chodzi o dyski w chmurze. Dlatego wiele telefonów na rynku ma taką opcję fabrycznie wbudowaną – często jest ona nawet darmowa. Jeśli z różnych przyczyn nie macie ochoty sami zabierać się za czyszczenie pamięci podręcznej, możecie skorzystać z aplikacji, która zrobi to za Was. W tym celu warto wykorzystać bardzo sprawnie działającą aplikację Files Go. Gdy pamięć w telefonie jest pełna, sprawdź, czego możesz się pozbyć. Poniżej znajdziesz 3 sposoby, jak prosto zwolnić pamięć w telefonie.

Internet światłowodowy w domu może mieć niejedno oblicze. Jak działają ONT i OLT?

Pamięć w telefonie z systemem Android możesz też zwiększyć, usuwając co jakiś czas pamięć podręczną aplikacji (cache). Chcąc sobie ułatwić przerzucanie aplikacji na kartę lub znacząco przyspieszyć cały proces, można posłużyć się programem przeznaczonym właśnie do tego celu. W Google Play znajduje się ich kilka, jednak trzeba pamiętać, aby sprawdzać ilość pobrań oraz oceny i opinie innych użytkowników.

Korzystaj z aplikacji w wersji lite

Launcher odpowiada za wygląd interfejsu twojego smartfona, ale wpływa też na to, jak sprawnie ten telefon z Androidem działa. Możesz zdecydować się na instalację któregoś ze sprawdzonych launcherów –  jak Nova Launcher, Lawnchair Launcher czy Microsoft Launcher. Jeśli dana aplikacja zaczyna działać nieprawidłowo, a system zaczyna zwalniać, to wyczyszczenie pamięci cache z pewnością pomoże. Z pewnością pierwsze na liście to aplikacje, z których najczęściej korzystasz (aplikacje do przesyłania wiadomości), więc nie musisz ich usuwać. Jednak EMUI umożliwia usuwanie powiązanych z nimi treści, takich jak filmy, zdjęcia lub wiadomości głosowe. Czy chcesz otrzymywać dopasowane do Ciebie treści naszych partnerów?

Odinstaluj nieużywane aplikacje

Nieustannie poszerza się wachlarz możliwości naszych smartfonów. Służą do gier, oglądania filmów i seriali, komunikacji czy pracy. Czasami ich jedynym ograniczeniem okazuje się nieduży ekran.

Warto jednak wiedzieć nie tylko, jak zwiększyć pamięć w telefonie, ale też jak najlepiej zwolnić i wyczyścić pamięć smartfona, gdy miejsca mimo to brakuje. Warto także zwrócić uwagę na pamięć podręczną aplikacji. Zapisywane są w niej pliki, które otwierane są podczas korzystania z aplikacji, na przykład przeglądane w portalach społecznościowych zdjęcia.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *